انتخاب گلدان مناسب برای کاکتوس ها مشاهده در قالب پی دی اف چاپ فرستادن به ایمیل

انتخاب گلدان مناسب برای کاکتوس ها

بهترین گلدان برای کاکتوس و گیاهان گوشتی، گلدان های سفالی بدون پوشش لعاب می باشد.گلدان باید متناسب با اندازه کاکتوس باشد. ممکن است گلدان سفالی به علت هزینه بیشتر، شکستن وسختی حمل و نقل برای تولید کنندگان حرفه ای کاکتوس انتخاب مناسبی نباشد، اما برای کلکسیونرها و افرادی که تعداد کمی گیاه نگهداری می کنند گلدان بسیار مناسبی می باشد.

گلدان سفالی مانند کوزه ی سفالی عمل می کند. در فصل گرم فضای خنکی برای ریشه و در فصل سرد فضای گرمتری برای ریشه ایجاد می کند. حتی تولیدکنندگان کاکتوس برای گیاهان بزرگ و با ارزش مانند اچینو، فرو، آگاو و ... از گلدان های سفالی بزرگ استفاده می کنند.

استفاده از ظرف سفالی خطر قارچی شدن و آسیب دیدن ریشه ها را بسیار کم می کند.همچنین ریشه ی گیاه وقتی به بدنه ی سفالی داخل گلدان می رسد، جهت جذب رطوبت انشعابات زیادی ایجاد می کند و گسترش ریشه باعث رشد بیشتر گیاه می گردد.

در هنگام تعویض گلدانِ کاکتوس هایی با قطر بزرگ، عمل تعویض به راحتی انجام می پذیرد.چنانچه لازم باشد می توان گلدان سفالی را شکست و گیاه را به گلدان جدید انتقال داد.

باید در نظر داشته باشیم کاکتوس ها و گیاهان گوشتی در گلدان های سفالی به آبیاری بیشتری احتیاج دارند و در بهار و تابستان فضای اطراف گیاه باید کاملا آبیاری شود. همچنین سطح کاکتوس ها نیز باید در هنگام آبیاری با آب اسپری شود.این عمل موجب شسته شدن گرد و غبار و شادابی گیاه می گردد.

 

 
ایمن شده توسط وب سایت عرش هاست